Orli debiut przeniesiony

3 kwi 2013

W sobotę 6 kwietnia miał się odbyć pierwszy domowy mecz Warsaw Eagles na Stadionie Polonii w Warszawie. Trudne warunki pogodowe oraz niekorzystna prognoza na najbliższe dni, zmusiły organizatorów do przełożenia meczu.

To miał być debiut Orłów na nowym dla nich obiekcie. Organizacja imprezy była już dopinana na ostatni guzik. Pogoda pokrzyżowała jednak plany futbolistów i postawiła organizatorów przed dylematem, jak połączyć troskę o murawę z ligowym kalendarzem.

- Otrzymaliśmy od władz WOSiR prośbę o przeniesienie terminu naszego pierwszego meczu ze względu na stan murawy nadwyrężonej przedłużającą się zimą. Przez wzgląd na współdzielenie stadionu z drużyną ekstraklasy i mając na uwadze dalszą współpracę ze Stadionem Polonii, po konsultacjach z Jędrzejem Stęszewskim, prezesem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego oraz naszym rywalem, Devils Wrocław, zapadła decyzja o zmianie terminu meczu. Nie była to łatwa sytuacja, jednak nie mogliśmy postąpić inaczej. Nowy termin został wyznaczony na 22 czerwca, po przeanalizowaniu harmonogramu rozgrywek PLFA oraz terminarza meczów domowych KSP Polonia na Stadionie przy Konwiktorskiej. – powiedział Jacek Śledziński, General Manager Warsaw Eagles.

Ostatecznie debiutem Warsaw Eagles na stadionie ekstraklasy będzie mecz z ubiegłorocznym Mistrzem Polski, Seahawks Gdynia, który odbędzie się 20 kwietnia.

- Byliśmy już przygotowani psychicznie i fizycznie do sobotniego spotkania, a pierwszy mecz z Kozłami zahartował nas do gry w trudnych warunkach. Dlatego zmianę terminu przyjmujemy jako wyższą konieczność. Od dzisiejszego treningu przestawiamy się na przygotowania taktyczne do gry z kolejnym groźnym przeciwnikiem, drużyną z Gdyni. – skomentował trener Phillip Dillon.

Dotychczas zakupione bilety będą ważne podczas meczu Warsaw Eagles-Devils Wrocław, który odbędzie się 22 czerwca. Bilety można również zwrócić za pośrednictwem sieci Eventim. Dla Devils odwołany mecz to już druga zmiana  w ligowym kalendarzu. 23 marca miał się odbyć mecz Diabłów ze Steelers, również przeniesiony ze względu na warunki pogodowe.