Dodatkowe powołania na mecz z Holandią

28 sie 2013

Po rezygnacji kilku powołanych zawodników i analizie wideo dokonanej przez trenerów na pierwszym zgrupowaniu kadry w Gdyni sztab trenerski zdecydował o uzupełnieniu składu meczowego dodatkowymi zawodnikami. Nowe powołania do kadry są podyktowane zapotrzebowaniem uzupełnienie luk na poszczególnych pozycjach.

Niżej wymienieni zawodnicy zostaną zaproszeni na drugie zgrupowanie kadry. Skład trenerski nie przewiduje odwołania powołania żadnego z obecnych na zgrupowaniu zawodników, jednak z powodu ograniczonej ilości miejsc w składzie meczowym zawodnicy, którzy nie zmieszczą się w czterdziestce piątce będą w kadrze, ale nie wyjdą na mecz w ekwipunku futbolowym.

Lista dodatkowo powołanych zawodników:

  • Dawid Więckowski - zapotrzebowanie na fullbacka w kadrze. Obecni zawodnicy na zgrupowaniu nie spełnili założeń. Dawid z powodu zobowiązań zawodowych, mimo powołania, nie mógł stawić się na pierwszym zgrupowaniu.
  • Tomasz Dziedzic - zapotrzebowanie w kadrze na skrzydłowego grającego na zewnątrz. Tomek nie mógł pojawić się na pierwszym zgrupowaniu z powodów rodzinnych.
  • Tomasz Szczeszek - zapotrzebowanie w kadrze na defensive tackle, wynikające z rezygnacji dwóch zawodników. Tomasz, mimo powołania, nie mógł stawić się na pierwszym zgrupowaniu z powodu niemożności przełożenia wcześniej zaplanowanego wyjazdu.
  • Bartosz Świątek - zapotrzebowanie w kadrze na dodatkowego defensywnego liniowego, wynikające z rezygnacji dwóch zawodników. Mimo powołania Bartosz nie mógł stawić się na pierwszym  zgrupowaniu. Powodem nieobecności była kontuzja.
  • Tomasz Peciak - mimo stawienia się na pierwszym zgrupowaniu doznał kontuzji pierwszego dnia. Powrócił na zgrupowanie trzeciego dnia. Dalsze sprawdzanie Tomka wynika z zapotrzebowania w kadrze na pierwszego lub drugiego centra.
  • Dominik Dąbrowski - nie mógł wziąć udziału w pierwszym zgrupowaniu, gdyż w tym terminie rozgrywał mecz ligowy w swojej drużynie w Finlandii.

Zawodnicy dodatkowo powołani muszą ciężko pracować by nadrobić czas i wywalczyć pozycję w składzie. Dodatkowe powołania podyktowane są priorytetem zbudowania najmocniejszego składu na mecz z Holandią. Kwestią nadrzędną nie są kwestie personalne, ale wspólny sukces jako drużyny.


Maciej Cetnerowski
trener główny Reprezentacji Polski